V oblasti analyzátorů rozvodů zastupujeme firmu Ariadna Instruments. Španělský výrobce instrumentace nabízí přístroje pro identifikaci vodičů, jejich lokalizaci a vyhledávání podzemních vodičů i dalších předmětů.

TRZ - Vyhledávač a trasovač podzemních kabelů

Přístroj hledá podzemní kabely do hloubky až 5 m. Lze sledovat živé i neživé vodiče bez nutnosti jejich odpojení. Přístroj vyhledává pomocí aktivní elektromagnetické indukce nebo injekcí proudových impulzů. Přístroj TRZ detekuje vodiče s frekvencí signálu 50 a 60 Hz.

Parametry vysílače Parametry přijímače
Pracovní frekvence: 8 kHz Pracovní frekvence: 50 Hz, 60 Hz, 8 kHz
Výkon: 3 W Výdrž baterií: více než 24 hodin
Výdrž baterií: více než 30 hodin Pracovní teplota: -20 až 55 °C
Pracovní teplota: -20 až 55 °C Maximální detekeční hloubka: 5m

 

ILF6 - Identifikátor vodičů

ILF6 umožňuje identifikovat až 18 vodičů - tj. 6 vedení po třech fázích. Přístroj je vhodný pro zmapování stávající elektroinstalace v budovách. Po připojení ILF6 v rozvaděči se s přenosným přijímačem změří místa s neznámým přívodem a identifikace je hotova do několika minut. Výhodou je, že není nutné odpojovat rozvody od napájení, přístroj pracuje na živých vodičích, Identifikace je možná až na 1 km délky vedení.

IC1G - Jednofázový identifikátor a vyhledávač vodičů

IC1G je mobilní zařízení tvořené vysílačem a přijímačem. Přístroj je možné připojit k vodičům pod napětím do 250 V - není nutní odstávka rozvodů. Identifikace vodiče probíhá v reálném čase, přijímač i vysílač se automaticky synchronizují.

Parametry vysílače Parametry přijímače
Výstupní proud: 100 A Vizuální i akustická signalizace
Maximální napětí: 250 V Hmotnost: 0,75 kg
Hmotnost: 0,75 kg Pracovní teplota: -10 až 55 °C
Pracovní teplota -10 až 55 °C Signálové senzory: iduk. i BNC