Analyzátory vlhkosti

Nabízíme kompletní řešení v oblasti měření vlhkosti plynů.

Nabízené technologie a principy měření vlhkosti:

  • Absorpční princip - impedanční a kapacitní snímače
  • Elektrochemické snímače P2O5
  • Ochlazované zrcátko (Chilled mirror)
  • Quartz Crystal Microbalance (QCM)
  • Laser - možnost duálních analyzátorů, současně s měřením vlhkosti lze měřit i koncentrace dalších plynů

Od jednoduchých kapacitních snímačů vlhkosti až ke komplexním analyzátorům vlhkosti.

Kontaktujte nás Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript. a pomůžeme vám vybrat optimální řešení.

 

Novinka! Přenosný laserový analyzátor vlhkosti AMETEK 5100P. V provedení ATEX do prostředí s nebezpečím výbuchu.

 Ametek 5100P


AMETEK 3050-OLV - precizní analyzátor vlhkosti


Přístroj pro měření vlhkosti na principu Quartz Crystal Microbalance / mikrováhy (QCM), který se používá pro všechny aplikace spojené s určováním stopové vlhkosti. Tento analyzátor je schopen měřit v plynech jako He, Ar, Ne, Xe, Kr, O2, H2, N2, NO, CO, CO2, lehké uhlovodíky, zemní plyn, chladiva, vzduch a speciální plyny. Model 3050-OLV poskytuje všechny funkce, které proslavily QCM: bezkonkurenční rychlost odezvy, výjimečná přesnost, odolnost vůči rušivým vlivům.
Analyzátory nevyžadují kalibrační plyny, jejchž použití obvykle vyžaduje vysoké nároky na důkladnost provedení kalibrace. Přístroj je vybaven zabudovaným generátorem vlhkosti a funkci přístroje lze ověřit kdykoli za provozu! Přístroj tak nemusí být posílán na kalibraci.
Základní rozsah měření je 0,1 až 2500 ppmv.

3050-OLV

 

AMETEK 3050-RM - analyzátor vlhkosti

Analyzátor vlhkosti vychází z modelu 3050-OLV. Je doplněn o přehledný displej a klávesnici umožňující  plně funkční ovládání bez potřeby připojení PC.
Vhodný pro čisté plyny s koncentrací vlhkosti nad 1 ppmv. Jedná se o jeden z nejčastěji používaných analyzátorů pro měření vlhkosti.

3050-RM

 

 

Ametek 5830 - velmi přesný analyzátor vlhkosti pro suché plyny

Vhodné pro měření vlhkosti ultračistých plynů.
Detekční limit 0,02 ppmV.

 

Analyzátor 5100-NCM (Non Contact Moisture - bezkontaktní měření vlhkosti plynu pomocí laseru)


Analyzátor využívá diodové absorpční spektroskopie. Ethernetové rozhraní, které umožní jednoduchou a přehlednou obsluhu bez potřeby instalování softwaru, velice nízké nároky na údržbu a především odolnost vůči znečištěným a agresivním plynům jsou hlavní přednosti tohoto analyzátoru.
Laser pracuje ve velice úzkém spektru vlnové délky a záření je tedy pohlcováno jen měřenou látkou a vyloučí se rušení ostatními plyny. Lze nastavit různou vlnovou délku emitujícího záření v závislosti na měřeném plynu.

5100 Laser

 

Ametek 241 - analyzátor rosného bodu uhlovodíků


Přístroj k měření rosného bodu uhlovodíků v zemním plynu.
Pracuje na principu ochlazovaní zrcátka. V měřicí cele je zrcátko, na které svítí dioda a odraz ze zrcátka je snímán fotodiodou.
Zrcátko pro měření HC DP má černý povrch a klesá-li teplota v cele k teplotě HC DP, povrch zrcátka odráží více světla, což je automa-ticky vyhodnoceno. Měřicí cela má tvar obráceného kužele a je uzpůsobena tak, že případné nečistoty ze zrcátek skápnou do úzké části, kde je výstup z cely a jsou odvedeny pryč.             
Analyzátor je vybaven standardním mA výstupem, výstupy alarmů, modbusem a pomocí softwaru je možné jej ovládat  přes RS-232.

Ametek 241 rosn bod uhlovodk

 

Zrcatko 241

Klíčová slova:

měření rosného bodu uhlovodíků  analyzátor rosného bodu uhlovodíků  měření vlhkosti nízká koncentrace vlhkosti  laserový analyzátor vlhkosti  lazerový analyzátor  laser  lazer  TDLA  ochlazované zrcátko  Quartz Crystal Microbalance  měření stopové vlhkosti ppb Ametek ultra čistý plyn vlhkost rosný bod uhlovodíků rosný bod vody ppmV absolutní vlhkost analyzátor vlhkosti snímač vlhkosti vlhkost vzduchu ppmV vlhkost plynu vlhkost vzduchu snímač vlhkosti čistý kyslík čistých plynů snímače vlhkosti převodníky vlhkosti převodník vlhkosti laserový analyzátor